Databáze nebezpečných výrobků

LUCKY HAWK síťový prodlužovací kabel "Power Adaptor"

Hlášení RAPEX 43/2015

Bílý/světle modrý prodlužovací kabel se třemi zásuvkami, se zemnicím kontaktem, vypínačem a dvoumetrovým kabelem. Obal: průhledný plastový sáček s kartonovým štítkem.

Typ výrobku JJL-029
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Do zásuvky lze vložit pouze jeden kolík a druhý nechat volně přístupný. Chybí zemnicí vodič mezi zásuvkami a kabelem, takže zásuvky nejsou uzemněné. Průřez vodičů  kabelu není dostatečný a kabel se může přehřát. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy IEC 60884 a MSZ 9871.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 31.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit