Databáze nebezpečných výrobků

BEMKO síťový adaptér

Hlášení RAPEX 6/2013

Síťový adaptér s bílým plastovým krytem a kovovými kontakty. Pomocí adaptéru lze do zásuvky ve Velké Británii zapojit různé zástrčky. Obal: plastový sáček s kartonem.

Typ výrobku DFA-5
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kvůli tvaru adaptéru lze do zásuvky zapojit pouze jeden kolík a druhý nechat volně přístupný. Dále je možné do zásuvky zapojit zařízení třídy 1, i když je zemnicí obvod přerušen.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající národní normy.

Čárový kód 5 908311 362037
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit