Databáze nebezpečných výrobků

Síťový adaptér USB "AC Adapter"

Hlášení RAPEX 47/2014

Síťový adaptér s černou zástrčkou a bílým krytem. Vpředu je červená kontrolka.

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vzdálenosti mezi primárními a sekundárními částmi obvodu na desce s plošnými spoji jsou na mnoha místech nedostatečné. Hrozí proto, že proud půjde špatnou cestou a dojde k přehřátí s rizikem požáru. Špatné napětí se může dostat také na USB výstup, takže hrozí úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

 Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 60950 a EN 50075.

Čárový kód 4897022970048
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a varování spotřebitelů před riziky. Zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 05.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit