Databáze nebezpečných výrobků

síťový adaptér "Switching Mode Universal Adaptor"

Hlášení RAPEX 11/2014

Univerzální síťový adaptér pro notebooky a osobní digitální elektronická zařízení. Dodává se s 9 oddělitelnými DC koncovkami. Zabalen v průhledném blistru s vloženým kartonem.

Typ výrobku ST-A-090-002U002AAT
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Primární a sekundární vinutí se mohou dostat do kontaktu a zkrátit povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti. Izolace měniče není adekvátní a neposkytuje ochranu před úrazem elektrickým proudem. Pojistka zástrčky není adekvátní.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídajících evropských norem EN 60950-1 a EN 60227 a odpovídající národní normy BS 1363.

Čárový kód 170104090011
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 10.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit