Databáze nebezpečných výrobků

Batterytec síťový adaptér "Replacement AC/DC adaptor"

Hlášení RAPEX 3/2019

Černý plastový adaptér v modré kartonové krabici.

Typ výrobku PN 2124531316474, TJ-65-195334
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Vzdálenost mezi primárním a sekundárním vinutím transformátoru je příliš malá. V důsledku toho se kabely mohou přehřát a vzplanout. 
V důsledku toho se kabely mohou přehřát a vzplanout. Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro nízké napětí a příslušné evropské normy EN 60335.V důsledku toho se kabely mohou přehřát a vzplanout. Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro nízké napětí a příslušné evropské normy EN 60335.Vzdálenost mezi primárním a sekundárním vinutím transformátoru je příliš malá.
V důsledku toho se kabely mohou přehřát a vzplanout. Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro nízké napětí a příslušné evropské normy EN 60335.
Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro nízké napětí a příslušné evropské normy EN 60335.

Čárový kód X00076P3WF
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: Vrácení zboží do přístavu původu pro přepracování nebo likvidaci (dovozce).

Datum publikace 09.02.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit