Databáze nebezpečných výrobků

Lumitek Síťová zásuvka

Hlášení RAPEX 23/2011

Síťová zásuvka pro venkovní použití. Popis obalu: zabalena jednotlivě v plastovém obalu se štítkem se značkou a čárovým kódem.

Typ výrobku Model: 21324/156
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože otvory zásuvky nejsou dostatečně pružné, aby zajistily dostatečný kontaktní tlak na kolíky zástrčky. To by mohlo způsobit jiskření a přehřátí kabelu, které by mohlo vést až k požáru.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky odpovídající národní normy UNE 20315.

Čárový kód 8436003113249
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 13.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit