Databáze nebezpečných výrobků

Simba Dětské jízdní kolo

Hlášení RAPEX 1/2010
Výrobek je dětské jízdní kolo zelené barvy, pohybující se po dvou kolech s dvěma přídavnými, odmontovatelnými menšími kolečky. Viz obrázek.

Typ výrobku AG-12
Kategorie Děti - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění, pořezání
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění kvůli nedostatečnému zakrytí řetězu. Hrozí nebezpečí, že se dětské oblečení dostane do mechanismu řetězu a zasekne se, což způsobí nehodu. Navíc hrozí nebezpečí pro dětské prsty a dlaně, protože jsou přístupné ostré a nebezpečné části.
Země původu Indie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14765.
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce dobrovolně ukončil prodej a sjednal nápravu.
Datum publikace 05.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit