Databáze nebezpečných výrobků

různé (pozměněné oficiální značky) Šidítka (dudlíky) "Bling Dummies/Soothers"

Hlášení RAPEX 43/2011

Dudlíky od různých výrobců a některé neoznačené. Výrobky byly různými subjekty pozměněny přidáním lesklých kamínků. Bez obalu.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení kvůli kamínkům. Několik kamínků by se mohlo odlomit společně a utvořit větší útvar, který by mohl zablokovat dýchací cesty. Některé dudlíky mají kamínky, které částečně zakrývají dýchací otvory. Dudlíky navíc nelze vyvářet, aby se sterilizovaly.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1400.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 03.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit