Databáze nebezpečných výrobků

SHUNLE přenosná svítilna "LED High Power Strong Light Searchlight"

Hlášení RAPEX 15/2016

Nabíjecí LED svítilna. Baterii lze nabít pomocí vestavěného síťového kabelu, který je umístěn v úložném prostoru. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku BL-T8830 (na výrobku); SL-8830 (na obalu)
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez jádra kabelů je nedostatečný: v případě zkratu se mohou vodiče přehřát a způsobit požár. Při zapojování síťového kabelu do zásuvky se navíc lze dotknout částí pod napětím, protože rozměry zástrčky nejsou vhodné a ochranný kryt LED lze odejmout rukou během nabíjení, čímž by se zpřístupnily části pod napětím. Úložný prostor má navíc ostré hrany, které mohou poškodit izolaci síťového kabelu.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 6 944800 888304
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 26.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit