Databáze nebezpečných výrobků

TT TV Set top box pro televizory "4K Ultra HD 4K2k TT TV BOX"

Hlášení RAPEX 13/2015

Set top box pro televizor o rozměrech 12 cm x 12 cm x 3 cm. S dálkovým ovládačem, síťovým adaptérem a spojovacími kabely. Černý kartonový obal s potiskem.

Typ výrobku M8, set top box: 90:2B:34:9A:01:34. adaptér XF120501500V
Kategorie Obraz a zvuk - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vnitřní spoje síťového adaptéru jsou zajištěny pouze pájkou. Uvolněný vodič by mohl zkrátit povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti. Kolíky síťového adaptéru mají nesprávné rozměry, což by mohlo vést k poškození zásuvky a zpřístupnění částí pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 61558 a odpovídající národní normy.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 05.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit