Databáze nebezpečných výrobků

San Li Toys sedátko do koupele "Baby Boat"

Hlášení RAPEX 23/2014

Zelené sedátko do koupele ve tvaru želvy s hlavou. Na obou stranách hlavy jsou držadla, kterých se dítě přidržuje. Zabaleno v kartonové krabici s obrázkem výrobku.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Kvůli svému tvaru může být výrobek používán jako vodní hračka. Hračka může zachytit hlavu dítěte a držet ji pod vodou. Sedátka do koupele nesmí vyvolávat dojem, že se jedná o hračku a nesmí být atraktivní pro děti. Informace o použití výrobku a varování navíc nejsou dostatečné.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13138-3.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit