Databáze nebezpečných výrobků

SANRIO License Sada bublifuků - HELLO KITTY DIP & SQUEEZE BUBBLES

Hlášení RAPEX 25/2010
Lahvička s mýdlovým roztokem z čirého růžového plastu s modrou nálepkou ve tvaru srdce a s obrázkem "Hello Kitty" na přední části; víčko je vyrobené ze světle modrého plastu. Tyčinka hračky představující "Hello Kitty" určená k foukání mýdlových bublin je součástí balení. Obal obsahující obě části je z čirého plastu a světle růžového kartonu zdobeného stylizovanými květy v kruzích v různých odstínech růžové.

Typ výrobku REF. HDG 84353
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje mikrobiologické riziko, protože mikrobiální počet aerobních mezofilních bakterií je 4,8 × 104 CFU/ml. 

Roztok na bázi vody také obsahuje: 
- Pseudomonas spp (P. fluorescens); 
- Pseudomonas putida (podmíněné patogeny); 
- gramnegativní bakterie, naznačující možnou přítomnost střevních bakterií.
Země původu Čína
Čárový kód 8001478843535
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 22.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit