Databáze nebezpečných výrobků

SANJOY Dětská větrovka

Hlášení RAPEX 25/2012

Dětská větrovka s kapucí a zipem. Kapuci lze díky zipu odepnout. Na kapuci je elastická šňůrka s plastovými zarážkami na koncích.  Výrobek je k dostání v červené, béžové, světle modré a tmavě modré. Velikost: 92-122.

Typ výrobku XFY1015B
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

V

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení a zranění kvůli šňůrce s uzly a plastovými zarážkami na koncích, která je na kapuci a u pasu. Šňůrka je elastická, a pokud za ni dítě zatáhne, může se vymrštit a zranit ho v obličeji.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 05.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit