Databáze nebezpečných výrobků

Sandály - Bio point / dámské sandály

Hlášení RAPEX 27/2010
Pár dámských sandálů se třemi řemínky a třemi kovovými přezkami (velikost 38); tmavě modrý plastový svrchní materiál se stříbrným designem, černá látka na vnitřní straně,neoddělitelné vnitřní a vnější vrstvy; korková stélka s béžovou koženou vložkou, černá, elastická podrážka z plastu s úchyty.

Typ výrobku 6185
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože tmavě modrý svrchní materiál a černá vnitřní tkanina (přichází do přímého kontaktu s pokožkou) z řemínků obsahují 0,38 mg/kg dimethylfumarátu (DMF).
Země původu Španělsko
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Čárový kód 2028588002382
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit