Databáze nebezpečných výrobků

malef šampon a gel do koupele "Barbie Shampoo & Bath gel"

Hlášení RAPEX 15/2016

Šampon a gel do koupele v tmavě růžovém plastovém obalu (1000 ml) s bílým dávkovačem nahoře. Na obalu jsou štítky s bílými puntíky,  obrázek dívky (vpředu) a informace o výrobku a distributorovi (vzadu) v řečtině a angličtině.

Typ výrobku ref. č. BA933, sada 1450174
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek je mikrobiologicky kontaminován: obsahuje bakterii Pseudomonas spp. a vysokou hladinu mezofilních aerobních bakterií (naměřeno až 6,8 x 10⁶ cfu/g).

Země původu Řecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 5206642000933
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit