Databáze nebezpečných výrobků

Šály - Lainey

Hlášení RAPEX 34/2010

Dvě textilní šály, tmavě zelená / tyrkysová s černými vzory (květinové motivy), dodávané bez obalu na plastovém kroužku s věšákem a připevněným kartonovým štítkem.

Typ výrobku 13642/00
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje azo-barvivo "dispersion žlutá 23" (706 mg/kg), které uvolňuje karcinogenní amin 4-aminoazobenzen (49 mg/kg). 

Kromě toho výrobek také obsahuje "dispersion oranžová 37/76" (165 mg/kg), který je znecitlivující při kontaktu s pokožkou podle odborné pracovní skupiny "Textiles" při Federálním ústavu pro hodnocení rizik (BfR).

Rozpor s

Výrobek tedy není v souladu s nařízením REACH.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 24.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit