Databáze nebezpečných výrobků

Salerm Cosmetics Homme Omlazující pleťový peeling rajeunissant visage

omlazujici_peeling_salerm

Plastová černá tuba o objemu 200 ml s černým plastovým uzávěrem. Na obalu výrobku se nacházejí texty identifikující výrobce a výrobek včetně jeho složení (ve složení je uveden isobutylparaben), kódů, piktogramu Zeleného bodu, symbolu nabádajícího k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“), symbolu odkazujícího na připojené informace a symbolu data trvanlivosti po otevření.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Země původu Španělsko
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky odstavce b) článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických přípravcích zakázána v příloze II tohoto nařízení (ref. č. 1375), a to isobutylparaben.

 

Vědecký výbor pro bezpečnost spotřebitele (Scientific Committee on Consumer Safety Opinion on Parabens Updated request for a scientific opinion on propyl- and butylparaben (3. 5. 2013)) konstatoval, že pro hodnocení bezpečnosti vybraných parabenů, mj. také isobutylparabenu, výrobní odvětví poskytlo omezené informace nebo neposkytlo informace žádné. Pro tyto sloučeniny tudíž nelze riziko pro člověka vyhodnotit. Zmíněné látky jsou tedy uvedeny v příloze II výše citovaného nařízení, aby bylo zřejmé, že jsou v kosmetických přípravcích zakázané. Výrobek s obsahem těchto látek nelze považovat za bezpečný.

Čárový kód 8420282010948
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 16.11.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit