Databáze nebezpečných výrobků

BANQUET FOR YOUR HOME Šálek Valentyne 220 ml

Jedná se skleněný šálek s uchem z tvrzeného skla o objemu 220 ml. Čiré tvrzené sklo je zdobeno dekorem v podobě širokého červeného pruhu po obvodu celého šálku. Dekorační pruh kryje téměř celou výšku šálku a zasahuje do okraje pro pití. V červeném dekoračním pruhu jsou bílé a průhledné motivy připomínající mraky, květy a čáry. 

Typ výrobku 05SRTT0928
Kategorie Jídlo a pití - Kuchyňské potřeby
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

Z okraje pro pití se uvolňuje kadmium v množství 0,36 mg na šálek. Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při pití z šálku může docházet ke kontaminaci rtů a nápoje toxickým kadmiem a následně k průniku kadmia do organismu člověka. Toxicita kadmia je vysoká a kadmium se dokáže hromadit v lidském organizmu, hlavně v ledvinách a játrech. Negativně ovlivňuje biochemické procesy v lidském organizmu. Detoxikace je pomalá a hrozí nebezpečí chronických otrav.  

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek pro obsah kadmia nesplňuje požadavky závazných předpisů, a to § 19 odst. 1 ve spojení s oddílem 1 přílohy č. 9 bod 1.4 vyhlášky č. 38/2001 Sb., o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy, ve znění pozdějších předpisů. 

Čárový kód 8591022225929
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 17.04.2012
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit