Databáze nebezpečných výrobků

A.I.&E. šála

Hlášení RAPEX 39/2014

Šála pro fanoušky fotbalového týmu, dodávaná s kartonovým štítkem s nápisem: "Schal- 130 x 14 cm Deutschland". V barvách německé vlajky a německého národního fotbalového týmu.

Typ výrobku položka č. 29488, série 2015677
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Šála obsahuje aromatický amin 4,4'- diaminodifenylmethan (naměřeno až 86 mg/kg), který se uvolňuje z azobarviv. Když je výrobek v přímém a delším kontaktu s kůží, aromatický amin se může vstřebávat. Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu a mutaci buněk a ovlivnit reprodukci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 8 711252 294889
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 16.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit