Databáze nebezpečných výrobků

Sainteve Nafukovací bazén "Crystal swimming pool"

Hlášení RAPEX 52/2011

Nafukovací růžový bazén, průměr 60 cm, potištěný žlutými kachnami, pro děti od 3 let. Na štítku je varování týkající se malých částí. V jednom balení jsou tři bazény.

Typ výrobku PT 4489 TOY 802469, SY-A1013, CET č.: MT-SO503056
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 9,5% hmotnosti di(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP). Hrozí, že se ftaláty dostanou do kontaktu s dětskými ústy nebo kůží.

Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 6 933315 544898
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a zákaz prodeje.

Datum publikace 07.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit