Databáze nebezpečných výrobků

SAHARA - koncovka pro připojení žárovky

Jedná se o elektrické svítidlo určené k zapojení do síťové zásuvky, provedené jako dvoupólová vidlice s objímkou se závitem E27 a s vypínačem, určená pro odpovídající světelný zdroj. Svítidlo nemá kryt světelného zdroje a vidlice je v rozebíratelném provedení.

Výrobce není znám a přímo na výrobku není žádné označení. Výrobek je zabalen v plastovém obalu, na modrém papírovém kartonu, který tvoří spodní část obalu, je nápis „ELECTRICAL ACCESSORIES“ a označení CE. Na zadní straně kartonu je bílá etiketa s těmito údaji: SAHARA Koncovka na připojení žárovky, LN228-480-1045, označení CE a čárový kód.

Typ výrobku Zásuvkové svítidlo SAHARA
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Při manipulací se svítidlem připojeným do zásuvky (např. při výměně světelného zdroje) může dojít i při vypnutém vypínači ke kontaktu uživatele se závitem objímky pod napětím, a následně ke smrtelnému úrazu elektrickým proudem.

Rozpor s

Výrobek nebyl opatřen návodem a jeho značení neodpovídá požadavkům příslušných právních předpisů.

Čárový kód 6985181355979
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Vzhledem k vysoké míře rizika pro uživatele uložila Česká obchodní inspekce zákaz distribuce tohoto výrobku a nařídila jeho stažení z distribuce. Po zpracování dokumentace bylo toto svítidlo nahlášeno i do evropské databáze nebezpečných výrobků RAPEX.

Datum publikace 23.04.2014
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit