Databáze nebezpečných výrobků

sada zbraní na hraní MILITARY

Hlášení RAPEX 39/2020

Sada hraček obsahuje: pušku s dlouhou hlavní s pružinovým mechanismem, tři dlouhé projektily s oranžovými přísavkami z polymeru, granát, brýle a tři terče s nalepenou barevnou nálepkou - černý tuhý plast. Upevňovací prostředky (šrouby) - kovové.

Zabaleno v plastovém obalu s kartonovou zadní částí.

Typ výrobku 516623575/1PC
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, udušení, zranění
Nebezpečí

Přísavky se mohou snadno oddělit. Pokud by dítě vložilo projektil do úst, přísavka se může oddělit a zablokovat dýchací cesty. Kinetická energie projektilů, pokud by zasáhly osobu, je příliš vysoká. Může dojít ke zranění, především oka.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 4772013105800
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 28.09.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit