Databáze nebezpečných výrobků

sada zbraní na hraní GUNPLAY SHOOTING GAME

Hlášení RAPEX 51/2020

Sada plastových zbraní na hraní, která se skládá z plastové pušky s 3 projektily s přísavkou a 2 plastových pistolí s 6 projektily s přísavkami.

Prodáváno v plastovém blistru s kartonovou zadní částí.

Typ výrobku č:320; Gunplay C07010
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, zranění
Nebezpečí

Přísavky se mohou snadno oddělit. Pokud by dítě vložilo projektil do úst, přísavka by se mohla oddělit a zablokovat dýchací cesty. Kinetická energie projektilů, pokud by zasáhly člověka, je příliš vysoká. Mohlo by dojít ke zranění, především očí. Přísavky navíc obsahují bis(2-ethylhexyl)-ftalát (DEHP) (naměřená hodnota: až 7,3 % hmotnostních) a dibutylftalát (DBP) (naměřená hodnota: až 12 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit jejich reprodukční systém. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH, Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5881800070104
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností (dovozce).

Datum publikace 22.12.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit