Databáze nebezpečných výrobků

PROF sada zapalovačů

Hlášení RAPEX 31/2019

Výrobek byl stažen z databáze hlášením RAPEX č. 44/2019 na základě žádosti odpovědného úřadu vzhledem k novým výsledkům testů, které prokázaly nezávadnost výrobku.

Sada 50 zapalovačů v krabici.

Typ výrobku výr.40009425, kód А16
Kategorie Ostatní - Zapalovače
Riziko Popálení, poranění, požár
Nebezpečí

Zapalovač není odolný vůči vysokým teplotám. Výrobek se po pádu může rozbít a v důsledku toho explodovat. Úlomky explodujícího zapalovače mohou způsobit vážná zranění. Plyn z explodovaného zapalovače se může vznítit a způsobit požár. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky evropské normy EN ISO 9994.

Čárový kód čárový kód 3661075047818
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 04.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit