Databáze nebezpečných výrobků

Sada umělých nehtů O.R.D. Cosmetic

Jedná se o sadu 12 plastových nehtů na ruce v různých barevných a stylových variantách a lepidla v cca 5 cm dlouhé oranžové tubě (na lepidle je ve složení uveden dibutylftalát). Nehty jsou uzavřeny do plastového blistru, který je společně s lepidlem vložen do světle růžové závěsné papírové skládačky s plastovým průhledem. Na skládačce jsou uvedeny anglické texty a kódy (včetně neexistujícího EAN – čarového – kódu) identifikující výrobek, další propagační texty (LOOKS LIKE YOUR OWN NAIL, LET YOUR FINGERS MORE COOL AND PERSONALITY), návod k použití a varování, datum výroby a datum doporučené spotřeby. Na dolepené bílé papírové etiketě se nachází chybně uvedený český název výrobku, kódy (včetně alternativního a opět neexistujícího čarového – EAN – kódu), uvedení neexistující firmy jako dovozce, symbol Zeleného bodu, symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“), značka shody CE (jejíž použití je u tohoto typu výrobků neoprávněné), recyklační symbol a piktogram výrobku nevhodného pro děti do 3 let.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, ktera nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.

Země původu Čína
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky odstavce b) článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických přípravcích zakázána v příloze II tohoto nařízení (ref. č. 675), a to dibuthylftalát.

Čárový kód 8418861501383 (kód neexistuje)
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 07.03.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit