Databáze nebezpečných výrobků

Sada umělých nehtů Nails DUDUSTRONG

nehty_dudustrong

Jedná se o sadu plastových nehtů na ruce v různém barevném designu. Balení je tvořeno plastovým blistrem, ve kterém je 12 ks nehtů a lepidlo v červené tubě (na lepidle je ve složení uveden dibutylftalát). Blistr je vložen do papírové krabičky růžové barvy s černými tečkami a obrázkem černé mašle a stříbrným nápisem „dudustrong“. Na přední straně kartonu se nachází název výrobku, na zadní straně je návod k použití v anglickém jazyce a etiketa s českými údaji včetně kódu výrobku ITEM NO:BH 43456 a čarového kódu, uvedení údajného dovozce, země původu, piktogramu výrobku nevhodného pro děti do 3 let, symbolu Zeleného bodu, piktogramu materiálového složení a symbolu nabádajícího k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, která nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.

Země původu Čína
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky odstavce b) článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických přípravcích zakázána v příloze II tohoto nařízení (ref. č. 675), a to dibuthylftalát.

Čárový kód 8851059434566
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 26.10.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit