Databáze nebezpečných výrobků

Sada umělých nehtů La Mai La, Beautiful Nails of Charming Ladies

Jedná se o sadu průhledných plastových nehtů na ruce s barevným potiskem (v různých barevných a stylových variantách) a lepidla v cca 5 cm dlouhé oranžové tubě (na lepidle je ve složení uveden dibutylftalát). Nehty jsou společně s lepidlem uzavřeny v plastovém sáčku všitém do jednoduché papírové skládačky s plastovým průhledem. Na stříbrně zbarvené čelní straně skládačky s růžovým okrajem se nacházejí anglické nápisy identifikující výrobek. Na zadní straně skládačky jsou anglické pokyny k použití, země původu a kód výrobku.

Typ výrobku #A-08
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, která nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.

Země původu Čína
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky odstavce b) článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických přípravcích zakázána v příloze II tohoto nařízení (ref. č. 675), a to dibuthylftalát.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 17.02.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit