Databáze nebezpečných výrobků

Sada umělých nehtů dudustrong NAIL

Jedná se o sadu plastových nehtů na ruce v různém barevném designu. Balení je tvořeno plastovým blistrem, ve kterém je 12 ks nehtů a lepidlo v oranžové tubě (na lepidle je ve složení uveden dibutylftalát). Blistr je vložen do papírové krabičky růžové barvy. Na kartonu se nacházejí texty identifikující výrobek, na zadní straně jsou pokyny k použití výrobku, k jeho odstranění, kód výrobku (S315), země původu a neexistující čárový (EAN) kód.

Typ výrobku S315, 24-12 PRE GLUED NAILS
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, která nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.

Země původu Čína
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky odstavce b) článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických přípravcích zakázána v příloze II tohoto nařízení (ref. č. 675), a to dibuthylftalát.

Čárový kód 6956898028890 (kód neexistuje)
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 11.04.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit