Databáze nebezpečných výrobků

Hao Tattoo sada tetovacích inkoustů "1)Bright Black 2)True Magenta 3)Dark Chocolate"

Hlášení RAPEX 43/2014

Sada obsahující celkem 54 plastových lahviček o objemu 5 ml. Lahvičky mají kapátko a nalepené štítky.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky obsahují arzen, olovo, aromatický amin 4-methyl-m-fenylendiamin, měď a nikl v nadměrném množství (naměřeno: arzen: až 8,78 mg/kg, olovo: až 14,2 mg/kg, aromatické aminy: až 3600 mg/kg, měď: až 163 mg/kg, nikl: 36,1 mg/kg).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" by hladiny olova a arzenu neměly překročit 2 mg/kg, hladina niklu musí být tak nízká, jak je to jen technicky možné, protože nikl má vysoký dráždivý potenciál. Aromatické aminy jako je 4-methyl-m-fenylendiamin s karcinogenními účinky by neměly být přítomny v těchto přípravcích, ani se do nich uvolňovat z azobarviv.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno, další opatření.

Datum publikace 02.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit