Databáze nebezpečných výrobků

Playtive Junior sada stavebních aut

Hlášení RAPEX 4/2020

Sada autíček sestávající ze tří stavebních vozidel (kolový nakladač oranžová / černá, silniční válec písková / žlutá, míchačka na beton žlutá / šedá) s magnetickou spojkou a čtyř výstražných kuželů (oranžová / bílá) vyrobených z různých materiálů (dřevo, tvrdý plast, kov ).

Typ výrobku Výr. č.: 322000_1901
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Hračka obsahuje malé části (výstražné kužely), které  se mohou snadno oddělit. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.
 

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy 71-1.

Čárový kód 4056232664691
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 26.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit