Databáze nebezpečných výrobků

sada šperků

Hlášení RAPEX 13/2021

Sada obsahuje náhrdelník, prsten, náramek a pár náušnic. Výrobek byl nabízen také online, zejména prostřednictvím služby AliExpress.

Různé části sady jsou prodávány zabalené jednotlivě v sáčcích.

Typ výrobku S258944
Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství kadmia a olova (naměřená hodnota: až 49 % a 2,3 % hmotnostních). Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle, může poškodit ledviny a kosti a může způsobit rakovinu. Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle, může způsobit vývojovou neurotoxicitu a může poškodit kojené nebo nenarozené děti. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Datum publikace 06.04.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit