Databáze nebezpečných výrobků

Fashion Accessory Sada šperků

Hlášení RAPEX 27/2010

Náramek, náhrdelník a pár náušnic skládající se z fialových plastových srdíček a kovových dílů, zabalené v sadě s plastovým štítkem. Dostupné jsou i růžové a červené sady.

Typ výrobku HH103
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické riziko kvůli uvolňování niklu, který zvyšuje citlivost kůže. Rychlost uvolňování niklu z kovových částí (háčky a dekorativní koule) náušnic je 0,93-1,8 µg/cm²/týden.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek není v souladu s nařízením REACH.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovoz byl odmítnut celním úřadem.

Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit