Databáze nebezpečných výrobků

Sada šperků "Sprankelende Armbanden - Sparkling bracelets"

Hlášení RAPEX 48/2014

Lesklé korálky jasné barvy a různých tvarů (převážně plastové) s ozdobami z kovu (srdce, hvězda, rozeta, květina) a s elastickou šňůrkou. Obal je kartonová krabice jasných barev s malými uzavřenými plastovými sáčky uvnitř většího sáčku a leták s návodem k použití.

Typ výrobku Ref č. FI3AS/A, série č.74649B
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje 20 µg/cm²/týden niklu, což přesahuje limit 0,5 µg/cm²/týden. Nikl je silně dráždivý a může způsobit alergické reakce, pokud se vyskytují ve zboží, které je v přímém a dlouhém kontaktu s kůží.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 5032305691602
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit