Databáze nebezpečných výrobků

Sada skládacího stolu a židle

Hlášení RAPEX 49/2013

Sada se skládá ze skládacího stolu a židle. Na horní straně stolu, opěradle židle a sedadle jsou obrázky komiksových postav. Skládací mechanismus je podobný u obou kusů nábytku a obsahuje kovovou kolejnici pod sedadlem a plastovou kolejnici pod deskou stolu. Na sadě jsou informace v bulharštině: návod k použití a varování.

Kategorie Sport a turistika - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění a zachycení prstů, protože nemá brzdu nebo blokovací mechanismus proti pohybu částí, který připomíná nůžky.

Země původu Turecko
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 27.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit