Databáze nebezpečných výrobků

Funny Game Sada s pistolí

Hlášení RAPEX 4/2010
Sada se skládá z pistole z černého a hnědého plastu, třech nábojů z černého plastu s oranžovými přísavnými kloboučky na koncích, délka 95 mm, stříbrné hvězdy pro šerifa a šedých pout. Obal je plastový kryt na kartonovém základu.

Typ výrobku MPD 69846
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože lze přísavné kloboučky snadno oddělit, a pokud by se dostaly do dýchacích cest, mohly by je zablokovat.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5900368698466
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu.
Datum publikace 26.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit