Databáze nebezpečných výrobků

CLUB sada s pistolí "ShooTinG Arming"

Hlášení RAPEX 41/2012

Sada se skládá z: oranžové plastové kuše, čtyř oranžových plastových nábojů s měkkými přísavkami, dvanácti žlutých pevných plastových nábojů, dvou terčů ve tvaru člověka. Prodáváno pod plastovým krytem na kartonu.

Typ výrobku model č.: 0812; G24371 (na obalu)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 1,7 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP) a 0,49% hmotnostních procent dibutylftalátu (DBP). Navíc hrozí zranění, protože je při výstřelu překročen maximální povolený limit kinetické energie. Uživatel může utrpět vážné vnější zranění zvláště v citlivých partiích obličeje a očí.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8011024371320
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 27.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit