Databáze nebezpečných výrobků

LCD Publishing Sada s pistolí - Combat Force Set/Dart Blaster Set

Hlášení RAPEX 44/2010
Akční časopisy GTX s příbalem – pistolí na šipky. Všechny sady obsahují pistoli z tvrdého plastu a tři černé náboje z měkkého plastu s oranžovými poloprůhlednými přísavnými kloboučky. Další dárky v sadách jsou: pouzdra na průkaz, pouta, telefony, odznaky, sada s kuší, terč, hodinky, píšťalka a kompas. Obal je karton s průhledným plastovým krytem připevnění k časopisu GTX.

Typ výrobku WG4644
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přísavné kloboučky lze snadno oddělit a vložit do úst. Hrozí také zranění, pokud jsou náboje vystřelené bez přísavných kloboučků.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej a nařídily svolání zboží od spotřebitelů.
Datum publikace 02.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit