Databáze nebezpečných výrobků

Teresa Sada s kosmetikou a šperky - Beauty Assistant Personal make up

Hlášení RAPEX 40/2010
Obdélníková plastová kosmetické sada obsahuje 6 očních stínů a jednu rtěnku. Hračky / novinky včetně náušnic a dvou prstýnků.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože růžové oční stíny obsahují 506,9 mg/kg olova a žluté oční stíny obsahují 480,3 mg/kg olova, které je klasifikováno jako karcinogenní kategorie 1 a toxické pro reprodukci kategorie 2.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o kosmetických výrobcích 76/768/EEC.
Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit