Databáze nebezpečných výrobků

Strathmore Ventures Sada s elektronickou cigaretou "Lit Smokes"

Hlášení RAPEX 10/2011

Sada s elektronickou cigaretou obsahující: nabíječku, která slouží také jako krabička pro rozprašovač, baterii a nikotinové kapsle. Sada na USB, která umožňuje připojit baterii do USB zásuvky pro nabíjení a cestovní adaptér z US zásuvky na britský typ. Nabíjecí krabička má zasunovací kolíky pro přímé napojení do zásuvky.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože cestovní adaptér nemá kolíky správné velikosti, nemá pojistku a není vybaven klapkami, které zakryjí kontakty zásuvky. Navíc výrobek představuje zdravotní riziko zvláště pro děti, pokud se nikotinové náplně dostanou do kontaktu s kůží nebo jsou spolknuty. Upozornění na obalu tvrdí, že obsah nikotinu je "super vysoký", ale varování a informace o riziku chybějí. Navíc výrobek nemá žádné varování týkající se nebezpečí pro uživatele, maximální dávky, ani možného nebezpečí pro děti.

Země původu Lotyšsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající národní normy BS 1363.

Čárový kód 4607014056847
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 09.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit