Databáze nebezpečných výrobků

Kimo sada plastových hraček s panenkou "Style Fashion Beauty Girl"

Hlášení RAPEX 22/2015

Plastová princezna s dlouhými blond vlasy. Sada obsahuje patery náhradní šaty (oranžové, zelené, tmavě růžové, světle růžové a žlutofialové), dvoje náhradní boty (červené a fialové), růžovou kabelku, růžový kartáč a stříbrnou kouzelnickou hůlku. Panenka je oblečena do světle růžových večerních šatů a růžových bot na podpatku.

Typ výrobku zboží č. 268874
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

 Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obličej panenky obsahuje di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v nadměrném množství (naměřeno 22 % hm.). Tento ftalát může způsobit poškození zdraví dítěte a může představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů. Panenka obsahuje také di-isononylftalát (DINP) (naměřeno: 17% hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 6410412688743
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 09.06.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit