Databáze nebezpečných výrobků

Sada plastových hraček "Animal Kingdom"

Hlášení RAPEX 6/2014

Sada obsahuje několik zvířat žijících v divoké přírodě (slon, tygr, lev, gepard, opice a medvěd). Hračky jsou vyrobeny z plastu a zabaleny v tenkém plastovém sáčku uzavřeném kartonovým štítkem. Na kartonovém štítku jsou obrázky různých zvířat včetně zelené hlavy dinosaura.

Typ výrobku 90080
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli nadměrnému množství ftalátů DEHP (1,82%) a DBP (0,37%) v plastovém materiálu. Navíc výrobek obsahuje ftalát DINP (0,54%).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Chorvatsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 05.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit