Databáze nebezpečných výrobků

KIG Sada panenky s vaničkou "Baby & Bathtub"

Hlášení RAPEX 37/2011

Žlutá plastová vana s příslušenstvím: světlě fialová hadice sprchy, panenka, kachnička na hraní, mýdlo, naběračka a plastové rukavice. Tělo panenky a hadice jsou z měkkého plastu, ostatní části z tvrdého plastu.

Typ výrobku zboží č.: 301/3469; série:1939.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 7,8% hmotnosti di-2-etylhexyl ftalátu (DEHP), 5% hmotnosti dibutylftalátu (DBP) a 4,2% di-isononylftalátu (DINP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 4 250052 654409
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce dobrovolně stáhnul zboží z trhu.

Úřední dohled nad stahováním zboží.

Datum publikace 24.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit