Databáze nebezpečných výrobků

Grafix sada na výrobu šperků

Hlášení RAPEX 25/2015

Sada obsahuje bílou elastickou pásku, 6 ozdob, 100 plastových korálků, 8 korálků ve tvaru hvězdy, 8 korálků stříbrné barvy ve tvaru květiny, 6 plastových korálků ve tvaru srdce. Zabaleno v plastových sáčcích na kartonovém štítku.

Typ výrobku série č. 72717/00
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Prvky ve tvaru srdce a květiny stříbrné barvy uvolňují nadměrné množství niklu (naměřeno až 43 µg/cm²/týden), který je silně dráždivý a při delším a přímém kontaktu s kůží může vyvolat alergické reakce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 72717001271000000200
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit