Databáze nebezpečných výrobků

Slakkline Sada na Slackline (chození po volném popruhu)

Hlášení RAPEX 13/2012

Malá a střední sada na Slackline s karabinami se značkou CE, testovacím centrem č. 0299 a údaji o pevnosti vytištěnými na karabinách.

Typ výrobku malá a střední sada
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože na karabinách je značka CE a číslo testovacího centra, díky čemuž vypadají jako karabiny pro horolezectví, což nejsou. Karabiny prasknou nebo se zdeformují při náloži nižší než indikovaný limit. Označení 'Only for Slackline' je nepřijatelné, protože není správně stanovena síla karabiny a nejsou splněny požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky.

Země původu Norsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 05.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • karim 20.11.2012 20:29

    Ahooj, ze slackline mi celkově přijde nejkvalitnější značka Elephant. Poprvé jsem ji vyzkoušel v Německu, když jsem tam byl na prázdninách.Oproti jiným se mi zdá, že jsou tyhle slackline mnohem kvalitnější.
    Nyní chodím na Wing 3.5 25m Orange set a jsem uplně spokojenej. Sice je to dražší, ale už mi drží rok ;)

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit