Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Sada na ruční práce "Lillifee Bastelzauber"

Hlášení RAPEX 7/2012

Sada na ruční práce skládající se ze 4 samolepicích plastových srdcí růžového, červeného a fialového vzoru, 1 malé tuby s bílými třpytkami, 5 plastových hvězd v červených tónech, 5 bílých a 5 růžových bambulek na červeném kartonovém srdci, jedné nálepky (kůň s princeznou), 4 bílých hvězd z korálků, 10 sněhových vloček z lesklé folie.

Typ výrobku Lillifee Bastelzauber (Lillifee fairy magic activity set), č. 7/2011
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože nálepka ve tvaru srdce obsahuje 4,3% hmotnosti di(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP). Obsah DEHP v botách princezny také překračuje povolené limity.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 29.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit