Databáze nebezpečných výrobků

SIM-SUB Sada na potápění "Snorkelling Set"

Hlášení RAPEX 23/2013

Dětská sada na potápění: maska a šnorchl modré barvy. Zabaleno v blistru na kartonu. Přední strana kartonu je světle modrá a jsou na ní dvě děti se šnorchlem, značka a text: “Phthalate Free” a  “Non Carcinogenic” v angličtině a turečtině. Na zadní straně jsou informace o dovozci, výrobci, zemi původu, věkovém omezení a návod k použití a varování v různých jazycích.

Typ výrobku 11552/B, Oasis Jr. Set PVC - BLUE - Clamshell
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože maska obsahuje až 4,0 hmotnostní procenta di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP) a šnorchl až 0,9 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP).

Země původu Turecko
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8690202115521
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit