Databáze nebezpečných výrobků

Alburnus sada na opravu pneumatik

Hlášení RAPEX 6/2020

Sada na opravu pneumatik aut a motocyklů tvořená dvěma žlutými plastovými tubami s chemikáliemi, dvěma kovovými nástroji a třemi kusy smirkového papíru.

Typ výrobku 51376
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Lepidlo obsahuje nadměrné množství toluenu (naměřená hodnota: 83 % hmotnostních). Při inhalaci nebo kontaktu s kůží je toluen neurotoxický, může také ovlivnit nenarozené dítě. 

Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 09.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit