Databáze nebezpečných výrobků

HERRAN sada na opravu jízdního kola

Hlášení RAPEX 43/2015

Sada na opravu jízdního kola s bílou tubou s lepidlem, záplatami a nářadím. Výrobek se dodává v blistru na bílošedém kartonu.

Typ výrobku Ref. 602143
Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Lepidlo obsahuje nadměrné množství 1,2-dichlorethanu (naměřeno: 55% hm.). 1,2-dichlorethan je při vdechnutí nebo při kontaktu s kůží toxický. Lepidlo navíc obsahuje toluen (naměřeno 23% hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 6900101321438
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit