Databáze nebezpečných výrobků

FEIYUE TOOL sada na opravu jízdního kola "BIKE REPAIR KIT / RED SUN (lepidlo)"

Hlášení RAPEX 40/2016

Sada na opravu propíchnutého kola, která obsahuje různé prvky: špachtle, záplaty, tubu lepidla RED SUN atd. Zabaleno a uzavřeno v blistru s kartonem.

Typ výrobku Ref. 10139 a 600206 (s lepidlem Red Sun)
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje chloroform (naměřená koncentrace: 2 % hm.) a methylenchlorid (naměřená koncentrace: 46 % hm.), je podezření, že jsou obě látky karcinogenní. Na výrobku chybí varování a piktogramy potřebné k informování zákazníka o bezpečném použití výrobku. Spotřebitelé, které výrobek používají ho mohou vdechnout nebo požít, nebo se mohou náhodně dostat do kontaktu s výrobkem, což by mohlo způsobit podráždění kůže nebo poškození zdraví.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 6900101301058, 8433878101395
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 15.10.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit