Databáze nebezpečných výrobků

Sada na malování prstů „Kit de peinture au doigt amusant pour enfants, graffiti coloré, dessin pour enfants, jardin“

Hlášení RAPEX 6/2024
Sada na malování prsty v kotouči o průměru 22 cm s dvanácti houbičkami napuštěnými různými barvami. Výrobek se prodává online, zejména přes AliExpress. Plastový disk s průhledným víčkem.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí
Výrobek obsahuje nadměrné koncentrace methylisothiazolinonu (MI) a methylchloroisothiazolinonu (MCI) (naměřené hodnoty: 0,25 mg/kg a 0,75 mg/kg). MI a MCI jsou silně senzibilizující látky a mohou u senzibilizovaných osob vyvolat alergickou kontaktní dermatitidu. Pěna inkoustových polštářků se navíc snadno trhá. Malé dítě může pěnu vložit do úst a udusit se.
Padělek Neznámý
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani evropské normy EN 71-7.
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Typ hospodářského subjektu, který přijal oznámené opatření: Další
Kategorie opatření: Odstranění tohoto výrobku ze seznamu na internetovém tržišti
Datum vstupu v platnost: Neznámé
Datum publikace 09.02.2024
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Sdílejte

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2024 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. dTest, o.p.s., zajišťuje pouze strojový překlad záznamů zveřejněných v týdenním přehledu notifikací RAPEX do českého jazyka, rozhodující je anglické originální znění. dTest o.p.s., neodpovídá za přesnost a úplnost uvedených informací.

Přihlásit